Dette produkt er ikke længere tilgængeligt hos MS Schippers
Agrident APR600 er en slidstærk og meget praktisk øremærkelæser til scanning og indsamling af data fra dyr ved hjælp af elektroniske øremærker.
Der kan oprettes forbindelse til øremærkelæseren via USB, Bluetooth og Wi-Fi.
Aflæsning af elektroniske øremærker
| CE godkendt | Ja |
| Indtast det elektroniske øremærke | FDX, HDX |
| Vægt | 280 g |
| Farlig vare | Ja |
| Højde | 40 mm |
| Bredde | 98 mm |
| Læseafstand reader | 25 cm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Kontakt | On/Off |
| Frekvens | 134.2 kHz |
| Længde | 190 mm |
| Stykker | 1 |
| Tilslutningsmuligheder | Android, Bluetooth, USB |
| Standarder og certificeringer | ICAR, ISO 11784, ISO 11785, IP64 |
| Brugstemperatur | -20 – 60 °C |
| Genopladelig | Ja |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Dyregruppe | Svin, Får, Geder |
| Energikilde | Hybrid batteri |
| Batterier inkluderet | Ja |
Agrident APR600 er en slidstærk og meget praktisk øremærkelæser til scanning og indsamling af data fra dyr ved hjælp af elektroniske øremærker.
Der kan oprettes forbindelse til øremærkelæseren via USB, Bluetooth og Wi-Fi.
Aflæsning af elektroniske øremærker
| CE godkendt | Ja |
| Indtast det elektroniske øremærke | FDX, HDX |
| Vægt | 280 g |
| Farlig vare | Ja |
| Højde | 40 mm |
| Bredde | 98 mm |
| Læseafstand reader | 25 cm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Kontakt | On/Off |
| Frekvens | 134.2 kHz |
| Længde | 190 mm |
| Stykker | 1 |
| Tilslutningsmuligheder | Android, Bluetooth, USB |
| Standarder og certificeringer | ICAR, ISO 11784, ISO 11785, IP64 |
| Brugstemperatur | -20 – 60 °C |
| Genopladelig | Ja |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Dyregruppe | Svin, Får, Geder |
| Energikilde | Hybrid batteri |
| Batterier inkluderet | Ja |