Hoof-fit bandage er en meget stærk, nedbrydelig og elastisk bandage i høj kvalitet til fastgøring af plastre, bomuldsgaze, kompresser og andre plejeprodukter på køers og kvægs klove.
Hoof-fit bandage er særdeles velegnet til fastgøring af beskyttende og støttende bandager. Forbindingen kan nemt rives af med hånden, så der ikke er behov for brug af saks.
Bandagen klæber kun til sig selv og hæfter derfor ikke på hud eller hår. Fastgøres stramt for at forbedre hæfteevnen og forlænge brugstiden. Opbevares køligt og tørt.
Administration:Til brug omkring klovene på køer og kvæg
Materiale egenskaber:Meget fintvævet bandage
| Længde | 5 m |
| Stykker | 12 |
| Strækbarhed | Elastisk |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Åndbarhed | Høj |
| Bredde | 10 cm |
| Klæbende | Ensidet |
| Målgruppe | Landmand, Klovbeskærer |
| Dyregruppe | Kvæg, Får, Geder |
| Inderrulle materiale | Karton |
| Til brug på | Forbinding, Klov |
| Farve | Grøn |
Hoof-fit bandage er en meget stærk, nedbrydelig og elastisk bandage i høj kvalitet til fastgøring af plastre, bomuldsgaze, kompresser og andre plejeprodukter på køers og kvægs klove.
Hoof-fit bandage er særdeles velegnet til fastgøring af beskyttende og støttende bandager. Forbindingen kan nemt rives af med hånden, så der ikke er behov for brug af saks.
Bandagen klæber kun til sig selv og hæfter derfor ikke på hud eller hår. Fastgøres stramt for at forbedre hæfteevnen og forlænge brugstiden. Opbevares køligt og tørt.
Administration:Til brug omkring klovene på køer og kvæg
Materiale egenskaber:Meget fintvævet bandage
| Længde | 5 m |
| Stykker | 12 |
| Strækbarhed | Elastisk |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Åndbarhed | Høj |
| Bredde | 10 cm |
| Klæbende | Ensidet |
| Målgruppe | Landmand, Klovbeskærer |
| Dyregruppe | Kvæg, Får, Geder |
| Inderrulle materiale | Karton |
| Til brug på | Forbinding, Klov |
| Farve | Grøn |