MS Klovbeskæringsboks, elektrisk, model D4-2 er en effektiv og fuldelektrisk klovbeskæringsboks.
Klovbeskæringsboks model D, er ergonomisk til både operatører og køer, og kombinerer sikkerhed med nem håndtering. Boksen kan udvides med forskellige muligheder, efter ønske.
Klovbeskæringsboksen kan udvides med forskellige muligheder efter ønske. Kontakt os venligst for alle muligheder og professionel rådgivning.
Lovgivning:NEN 3140 certificeret
| Dørtype | Fanggitter/fange dør |
| Dobbelt fikseringsbeslag | Ja |
| Bunddæksel | Skridsikker gulv |
| Inkluderet / Funktioner | Centralt nødstop, Lav strøm, Godt arbejdslys, Værktøjsholder |
| Type nummer | D4-2 |
| Vægt | 560 kg |
| Styring | Elektrisk |
| Passage højde | 180 cm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Belysning | Ja |
| Spænding | 110 V |
| Kontakt | Trykknap |
| Stykker | 1 |
| Indvendige dimensioner (l x b x h) | 165 x 70 x 180 cm |
| Materiale | Galvaniseret |
| Standarder og certificeringer | NEN 3140 |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Ydre dimensioner (l x b x h) | 213 x 120 x 218 cm |
| Dyregruppe | Kvæg |
| Energikilde | Almindelig strøm |
MS Klovbeskæringsboks, elektrisk, model D4-2 er en effektiv og fuldelektrisk klovbeskæringsboks.
Klovbeskæringsboks model D, er ergonomisk til både operatører og køer, og kombinerer sikkerhed med nem håndtering. Boksen kan udvides med forskellige muligheder, efter ønske.
Klovbeskæringsboksen kan udvides med forskellige muligheder efter ønske. Kontakt os venligst for alle muligheder og professionel rådgivning.
Lovgivning:NEN 3140 certificeret
| Dørtype | Fanggitter/fange dør |
| Dobbelt fikseringsbeslag | Ja |
| Bunddæksel | Skridsikker gulv |
| Inkluderet / Funktioner | Centralt nødstop, Lav strøm, Godt arbejdslys, Værktøjsholder |
| Type nummer | D4-2 |
| Vægt | 560 kg |
| Styring | Elektrisk |
| Passage højde | 180 cm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Belysning | Ja |
| Spænding | 110 V |
| Kontakt | Trykknap |
| Stykker | 1 |
| Indvendige dimensioner (l x b x h) | 165 x 70 x 180 cm |
| Materiale | Galvaniseret |
| Standarder og certificeringer | NEN 3140 |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Ydre dimensioner (l x b x h) | 213 x 120 x 218 cm |
| Dyregruppe | Kvæg |
| Energikilde | Almindelig strøm |

LED belysning til Klovplejeboks Platinum & Silver
8804670

Bugsele til Klovplejeboks Platinum & Silver
8804671

Benløfter til Klovplejeboks Platinum & Silver
8804672

Gasfjeder dør til Klovplejeboks Platinum & Silver
8804673

Gasfjeder fikseringsbeslag til Klovplejeboks Platinum & Silver
8804674

Karabinhage
8804675

Forbenskrog til Klovplejeboks Platinum & Silver, stk. 2
8804676

Tov til forben 8 mm, 5 m
8804678

Tov til bagbenet 10 mm, 10 m
8804679