Dette produkt er ikke længere tilgængeligt hos MS Schippers
Trim-Tec UXDS knivene er lavet i hærdet metal af bedste kvalitet, og giver en nøjagtig samt hurtig beskæring af kvægklove.
Trim-Tec knivene er velegnede til brug på forskellige hovslibeknive og fræsere.
Metallets tykkelse gør at det ikke brækker.
Administration:Monteres på en hovslibeskive (passer til hovslibeskiverne fra Trim-Tec)
Anvendelse:Klovpleje til kvæg
| Længde | 13.5 mm |
| Stykker | 10 |
| Materiale | Metal: Hårdt metal |
| Tykkelse | 3 mm |
| Type kværn | Klinge |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Type nummer | UXDS |
| Bredde | 13.5 mm |
| Dyregruppe | Kvæg |
| Antal skærekanter | 4-sidet |
Trim-Tec UXDS knivene er lavet i hærdet metal af bedste kvalitet, og giver en nøjagtig samt hurtig beskæring af kvægklove.
Trim-Tec knivene er velegnede til brug på forskellige hovslibeknive og fræsere.
Metallets tykkelse gør at det ikke brækker.
Administration:Monteres på en hovslibeskive (passer til hovslibeskiverne fra Trim-Tec)
Anvendelse:Klovpleje til kvæg
| Længde | 13.5 mm |
| Stykker | 10 |
| Materiale | Metal: Hårdt metal |
| Tykkelse | 3 mm |
| Type kværn | Klinge |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Type nummer | UXDS |
| Bredde | 13.5 mm |
| Dyregruppe | Kvæg |
| Antal skærekanter | 4-sidet |