Dette produkt er ikke længere tilgængeligt hos MS Schippers
MS Tandsliber pneumatisk bliver brugt til hurtig og smertefri slibning af tænder hos nyfødte grise. Afpudsning af tænderne på nyfødte grise er nødvendig for at undgå smertefulde skader på yveret af soen. Dette giver mere hvile under amning, hvilket resulterer i mindre frafald blandt nyfødte grise.
Nominelt omdrejningstal per minut: 58.000
| Dybde | 10 mm |
| Længde | 151 mm |
| Stykker | 1 |
| Støjniveau | 80 dB |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Farlig vare | Ja |
| Bredde | 16 mm |
| Dyregruppe | Svin |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
MS Tandsliber pneumatisk bliver brugt til hurtig og smertefri slibning af tænder hos nyfødte grise. Afpudsning af tænderne på nyfødte grise er nødvendig for at undgå smertefulde skader på yveret af soen. Dette giver mere hvile under amning, hvilket resulterer i mindre frafald blandt nyfødte grise.
Nominelt omdrejningstal per minut: 58.000
| Dybde | 10 mm |
| Længde | 151 mm |
| Stykker | 1 |
| Støjniveau | 80 dB |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Farlig vare | Ja |
| Bredde | 16 mm |
| Dyregruppe | Svin |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |