Dette produkt er ikke længere tilgængeligt hos MS Schippers
MS Tornades er et forstøvningsapparat i stor størrelse; specielt udviklet til hurtig og effektiv rengøring og desinficering af kyllingestalde.
MS Tornades fås i forskellige varianter (model, drev og kapacitet).
Se brugsanvisning på desinfektions- eller rengøringsmidlets etikette.
| Pumpetype | Membran |
| Anvendelsesmetode | Rengøring, Desinficere, Fugt |
| Pumpetryk | 40 bar |
| Indhold beholder til håndvask | 10 L |
| Vægt | 480 kg |
| Område | 12 m |
| Højde | 260 cm |
| Bredde | 135 cm |
| Forstøvningsområde | 12 m² |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Indhold | 1500 L |
| Kontakt | Ingen |
| Tankkapacitet | 1500 L |
| Længde | 295 cm |
| Stykker | 1 |
| Materiale | Galvaniseret, Plast: Polyethylen |
| Operationel brug | Efterspændes på traktor |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Dyregruppe | Fjerkræ |
| Årsag ikke returret | Dette produkt er specielt bestilt til dig og kan ikke annulleres eller returneres efter bestillingen. |
| Skylletanksindhold | 65 L |
| Energikilde | PTO |
| Pumpekapacitet maksimalt | 140 L/min |
MS Tornades er et forstøvningsapparat i stor størrelse; specielt udviklet til hurtig og effektiv rengøring og desinficering af kyllingestalde.
MS Tornades fås i forskellige varianter (model, drev og kapacitet).
Se brugsanvisning på desinfektions- eller rengøringsmidlets etikette.
| Pumpetype | Membran |
| Anvendelsesmetode | Rengøring, Desinficere, Fugt |
| Pumpetryk | 40 bar |
| Indhold beholder til håndvask | 10 L |
| Vægt | 480 kg |
| Område | 12 m |
| Højde | 260 cm |
| Bredde | 135 cm |
| Forstøvningsområde | 12 m² |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Indhold | 1500 L |
| Kontakt | Ingen |
| Tankkapacitet | 1500 L |
| Længde | 295 cm |
| Stykker | 1 |
| Materiale | Galvaniseret, Plast: Polyethylen |
| Operationel brug | Efterspændes på traktor |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Dyregruppe | Fjerkræ |
| Årsag ikke returret | Dette produkt er specielt bestilt til dig og kan ikke annulleres eller returneres efter bestillingen. |
| Skylletanksindhold | 65 L |
| Energikilde | PTO |
| Pumpekapacitet maksimalt | 140 L/min |