Dette produkt er ikke længere tilgængeligt hos MS Schippers
Professionel afhorner af højeste kvalitet til afhorning af kalve.
Komplet med 2 gasbeholdere og relaterede værktøjer. Leveres i praktisk metal opbevaringskasse.
Rustfrit stål
Anvendelse:Til fjernelse af horn fra kalve
| Længde | 31 cm |
| Stykker | 1 |
| Materiale | Rustfrit stål |
| Brugstemperatur | 650 °C |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Vægt | 630 g |
| Forvarmningstid | 650°C: 3 minutter |
| Dyregruppe | Kvæg, Geder |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Diameter | 20 mm |
| Specifik dyregruppe | Kalve |
| Farve | Grøn |
Professionel afhorner af højeste kvalitet til afhorning af kalve.
Komplet med 2 gasbeholdere og relaterede værktøjer. Leveres i praktisk metal opbevaringskasse.
Rustfrit stål
Anvendelse:Til fjernelse af horn fra kalve
| Længde | 31 cm |
| Stykker | 1 |
| Materiale | Rustfrit stål |
| Brugstemperatur | 650 °C |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Vægt | 630 g |
| Forvarmningstid | 650°C: 3 minutter |
| Dyregruppe | Kvæg, Geder |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Diameter | 20 mm |
| Specifik dyregruppe | Kalve |
| Farve | Grøn |