Kalve er mest modtagelige for infektioner i de første otte uger efter fødslen. Derfor er det vigtigt at opstalde dem i hygiejniske og komfortable kalvehytter for at sikre dem den bedst mulige start.
Boksen er en fuldsvejset konstruktion med holdbare PP-paneler, som forhindrer, at bakterier sætter sig fast.
Kalvehytten har et lukket, skrånende gulv og et separat urindræningsrør til hver kalv, så de altid ligger tørt.
Fås i flere modeller.
| Antal kalve | 2 |
| Tag | Ja |
| Andet materialer | Galvaniseret |
| Specifik dyregruppe | Kalve |
| UV-bestandig | Ja |
| Stykker | 1 |
| Indvendige dimensioner (l x b x h) | 165 x 106 cm |
| Materialehus | Plast |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Indre rum | 1,6 m² |
| Dyregruppe | Kvæg |
| Årsag ikke returret | Dette produkt er specielt bestilt til dig og kan ikke annulleres eller returneres efter bestillingen. |
| Boligtype | Kalveboks |
| Hegn | Ja |
| Mobil VS Stationær | Gaffeltruckvogn |
| Farve | Grå |
| Vægt | 350 kg |
Kalve er mest modtagelige for infektioner i de første otte uger efter fødslen. Derfor er det vigtigt at opstalde dem i hygiejniske og komfortable kalvehytter for at sikre dem den bedst mulige start.
Boksen er en fuldsvejset konstruktion med holdbare PP-paneler, som forhindrer, at bakterier sætter sig fast.
Kalvehytten har et lukket, skrånende gulv og et separat urindræningsrør til hver kalv, så de altid ligger tørt.
Fås i flere modeller.
| Antal kalve | 2 |
| Tag | Ja |
| Andet materialer | Galvaniseret |
| Specifik dyregruppe | Kalve |
| UV-bestandig | Ja |
| Stykker | 1 |
| Indvendige dimensioner (l x b x h) | 165 x 106 cm |
| Materialehus | Plast |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Indre rum | 1,6 m² |
| Dyregruppe | Kvæg |
| Årsag ikke returret | Dette produkt er specielt bestilt til dig og kan ikke annulleres eller returneres efter bestillingen. |
| Boligtype | Kalveboks |
| Hegn | Ja |
| Mobil VS Stationær | Gaffeltruckvogn |
| Farve | Grå |
| Vægt | 350 kg |