Dette produkt er ikke længere tilgængeligt hos MS Schippers
Kalverhytten giver den største sikkerhed for sunde kalve. Den individuelle udendørs opdræt er faktisk den mest hygiejniske metode til opdræt af unge kalve. Kalven er direkte adskilt fra alle mulige smittekilder, hvilket reducerer risikoen til et minimum for besmittelse i de mest modtagelige periode.
Kalverhytte til 6 kalve: 300 x 240 x 200 cm
Hegn 6-kalve: 252 x 252 x 100 cm
| Antal kalve | 6 |
| Tag | Ja |
| Løbegård dimensioner (l x b x h) | 252 x 252 x 100 cm |
| Farlig vare | Ja |
| Andet materialer | Galvaniseret |
| Højde | 200 cm |
| Bredde | 240 cm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Udenfor plads | 6,5 m² |
| Specifik dyregruppe | Kalve |
| Længde | 300 cm |
| Stykker | 1 |
| Indvendige dimensioner (l x b x h) | 265 x 226 x 182 cm |
| Materialehus | Plast: Polyethylen |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Ydre dimensioner (l x b x h) | 300 x 240 x 200 cm |
| Indre rum | 6,5 m² |
| Dyregruppe | Kvæg |
| Årsag ikke returret | Dette produkt er specielt bestilt til dig og kan ikke annulleres eller returneres efter bestillingen. |
| Boligtype | Kalvehytte |
| Hegn | Ja |
| Mobil VS Stationær | Stationær |
Kalverhytten giver den største sikkerhed for sunde kalve. Den individuelle udendørs opdræt er faktisk den mest hygiejniske metode til opdræt af unge kalve. Kalven er direkte adskilt fra alle mulige smittekilder, hvilket reducerer risikoen til et minimum for besmittelse i de mest modtagelige periode.
Kalverhytte til 6 kalve: 300 x 240 x 200 cm
Hegn 6-kalve: 252 x 252 x 100 cm
| Antal kalve | 6 |
| Tag | Ja |
| Løbegård dimensioner (l x b x h) | 252 x 252 x 100 cm |
| Farlig vare | Ja |
| Andet materialer | Galvaniseret |
| Højde | 200 cm |
| Bredde | 240 cm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Udenfor plads | 6,5 m² |
| Specifik dyregruppe | Kalve |
| Længde | 300 cm |
| Stykker | 1 |
| Indvendige dimensioner (l x b x h) | 265 x 226 x 182 cm |
| Materialehus | Plast: Polyethylen |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Ydre dimensioner (l x b x h) | 300 x 240 x 200 cm |
| Indre rum | 6,5 m² |
| Dyregruppe | Kvæg |
| Årsag ikke returret | Dette produkt er specielt bestilt til dig og kan ikke annulleres eller returneres efter bestillingen. |
| Boligtype | Kalvehytte |
| Hegn | Ja |
| Mobil VS Stationær | Stationær |