Quick Bayt WG er et insektmiddel baseret på den aktive ingrediens imidacloprid til bekæmpelse af fluer på landbrugsarealer. Quick Bayt virker straks efter påføring: de første døde fluer kan ses inden for få minutter!
Quick Bayt WG bruges til bekæmpelse af fluer i dyrehold og opbevaringsområder.
Følg altid anvisningerne som angivet på emballagen.
Sammensat af:Aktiv ingrediens: imidacloprid
Administration:Midlet skal kun påføres kendte "hvile" steder for fluer, såsom vinduesrammer, bjælker og rør.
Anvendelse:Påføres med pensel
Effektiv imod:Husflue (Musca domestica)
Dosering:Bland 250 gram Quick Bayt med maks. 200 ml varmt vand til et gulvareal på 100 m².
| Anvendelsesmetode | Smøre |
| Hvor skal det tilføjes/anvendes? | I lungerne, I stalden, Plads uden dyr |
| CLP-lovgivningen | Denne vare er underlagt CLP-lovgivningen. Læs venligst sikkerhedsinstruktionerne før brug. |
| Effektiv mod insekter | Flue |
| Farlig vare | Ja |
| Biocider | Anvend biocider på en sikker måde: Læs altid etiketten og produktinformationen før anvendelse |
| Højde | 25 cm |
| Diameter | 5 cm |
| Indhold | 750 g |
| Livsfase | Voksen insekt |
| Stykker | 1 |
| UN-nummer | UN3077-LQ2 |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Pesticidtype | Kemisk |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Aktiv ingrediens | Imidacloprid |
Quick Bayt WG er et insektmiddel baseret på den aktive ingrediens imidacloprid til bekæmpelse af fluer på landbrugsarealer. Quick Bayt virker straks efter påføring: de første døde fluer kan ses inden for få minutter!
Quick Bayt WG bruges til bekæmpelse af fluer i dyrehold og opbevaringsområder.
Følg altid anvisningerne som angivet på emballagen.
Sammensat af:Aktiv ingrediens: imidacloprid
Administration:Midlet skal kun påføres kendte "hvile" steder for fluer, såsom vinduesrammer, bjælker og rør.
Anvendelse:Påføres med pensel
Effektiv imod:Husflue (Musca domestica)
Dosering:Bland 250 gram Quick Bayt med maks. 200 ml varmt vand til et gulvareal på 100 m².
| Anvendelsesmetode | Smøre |
| Hvor skal det tilføjes/anvendes? | I lungerne, I stalden, Plads uden dyr |
| CLP-lovgivningen | Denne vare er underlagt CLP-lovgivningen. Læs venligst sikkerhedsinstruktionerne før brug. |
| Effektiv mod insekter | Flue |
| Farlig vare | Ja |
| Biocider | Anvend biocider på en sikker måde: Læs altid etiketten og produktinformationen før anvendelse |
| Højde | 25 cm |
| Diameter | 5 cm |
| Indhold | 750 g |
| Livsfase | Voksen insekt |
| Stykker | 1 |
| UN-nummer | UN3077-LQ2 |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Pesticidtype | Kemisk |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Aktiv ingrediens | Imidacloprid |