En køleenhed til opbevaring af kadavere og animalsk affald i en Dumbox på op til 10 m³.
Køleenheden er egnet til en Dumbox. Nedkølet opbevaring af affaldsprodukter som f.eks. døde dyr og animalsk affald er et godt tiltag for at skabe bedre hygiejne. Når køleenheden anvendes sammen med en Dumbox, er den ideel til ansvarlig opbevaring af døde dyr i længere perioder, inden de sendes til destruktion. Når du anvender et køleanlæg til døde dyr, har gnavere ingen mulighed for at få adgang til kadaverne, og du kan have markant færre afhentninger til destruktion.
Tekniske egenskaber:Køleenheden er egnet til en Dumbox. Nedkølet opbevaring af affaldsprodukter som f.eks. døde dyr og animalsk affald er et godt tiltag for at skabe bedre hygiejne. Når køleenheden anvendes sammen med en Dumbox, er den ideel til ansvarlig opbevaring af døde dyr i længere perioder, inden de sendes til destruktion. Når du anvender et køleanlæg til døde dyr, har gnavere ingen mulighed for at få adgang til kadaverne, og du kan have markant færre afhentninger til destruktion.
Specifikationer:Denne sidemonterede køleenhed har lang levetid, lavt energiforbrug og lavt støjniveau. En elektrisk termostat styrer køletemperaturen automatisk. Denne køleenhed kører automatisk et par gange dagligt for at holde alle komponenter aktive. Det forbedrer levetiden. Den sidemonterede køleenhed er miljøvenlig og har et isoleret polyesterhus for at sikre optimal ydelse.
| Kold kapacitet | 1380 watt |
| Kølekapacitet | 10 m³ |
| Vægt | 51 kg |
| GWP-værdi (miljøpåvirkning) | 2088 |
| Højde | 80 cm |
| Bredde | 79 cm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Kølevæsketype | R410A, 750 gram |
| Spænding | 220 V |
| Kontakt | Ingen |
| Længde | 82 cm |
| Køletype | Sidemonteret køleenhed |
| Stykker | 1 |
| Materiale | Rustfrit stål, Plast: Polyester, Plast: Polyurethan |
| Støjniveau | 49 dB |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, 1 år fabriksgaranti fra leveringsdato på fordamperventilatoren, 3 års fra leveringsdato på køleenhed, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Årsag ikke returret | Dette produkt er specielt bestilt til dig og kan ikke annulleres eller returneres efter bestillingen. |
| Energikilde | Almindelig strøm |
En køleenhed til opbevaring af kadavere og animalsk affald i en Dumbox på op til 10 m³.
Køleenheden er egnet til en Dumbox. Nedkølet opbevaring af affaldsprodukter som f.eks. døde dyr og animalsk affald er et godt tiltag for at skabe bedre hygiejne. Når køleenheden anvendes sammen med en Dumbox, er den ideel til ansvarlig opbevaring af døde dyr i længere perioder, inden de sendes til destruktion. Når du anvender et køleanlæg til døde dyr, har gnavere ingen mulighed for at få adgang til kadaverne, og du kan have markant færre afhentninger til destruktion.
Tekniske egenskaber:Køleenheden er egnet til en Dumbox. Nedkølet opbevaring af affaldsprodukter som f.eks. døde dyr og animalsk affald er et godt tiltag for at skabe bedre hygiejne. Når køleenheden anvendes sammen med en Dumbox, er den ideel til ansvarlig opbevaring af døde dyr i længere perioder, inden de sendes til destruktion. Når du anvender et køleanlæg til døde dyr, har gnavere ingen mulighed for at få adgang til kadaverne, og du kan have markant færre afhentninger til destruktion.
Specifikationer:Denne sidemonterede køleenhed har lang levetid, lavt energiforbrug og lavt støjniveau. En elektrisk termostat styrer køletemperaturen automatisk. Denne køleenhed kører automatisk et par gange dagligt for at holde alle komponenter aktive. Det forbedrer levetiden. Den sidemonterede køleenhed er miljøvenlig og har et isoleret polyesterhus for at sikre optimal ydelse.
| Kold kapacitet | 1380 watt |
| Kølekapacitet | 10 m³ |
| Vægt | 51 kg |
| GWP-værdi (miljøpåvirkning) | 2088 |
| Højde | 80 cm |
| Bredde | 79 cm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Kølevæsketype | R410A, 750 gram |
| Spænding | 220 V |
| Kontakt | Ingen |
| Længde | 82 cm |
| Køletype | Sidemonteret køleenhed |
| Stykker | 1 |
| Materiale | Rustfrit stål, Plast: Polyester, Plast: Polyurethan |
| Støjniveau | 49 dB |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, 1 år fabriksgaranti fra leveringsdato på fordamperventilatoren, 3 års fra leveringsdato på køleenhed, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Årsag ikke returret | Dette produkt er specielt bestilt til dig og kan ikke annulleres eller returneres efter bestillingen. |
| Energikilde | Almindelig strøm |