Alu Guard hegnstråd sikrer fremragende ledningsevne og leder fire gange bedre end traditionel ståltråd.
Den lave vægt fra aluminium kombineret med tilsætningen af magnesium gør tråden både nem at håndtere og ekstra stærk.
| Længde | 400 m |
| Stykker | 1 |
| Hegnslængde maksimalt | >500 m |
| Materiale | Aluminium |
| Tykkelse | 1.8 mm |
| Hegn ledning eller tape | Hegnstråd |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Vægt | 3.03 kg |
| Trækstyrke | 90 kg |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Får, Geder, Andet |
Alu Guard hegnstråd sikrer fremragende ledningsevne og leder fire gange bedre end traditionel ståltråd.
Den lave vægt fra aluminium kombineret med tilsætningen af magnesium gør tråden både nem at håndtere og ekstra stærk.
| Længde | 400 m |
| Stykker | 1 |
| Hegnslængde maksimalt | >500 m |
| Materiale | Aluminium |
| Tykkelse | 1.8 mm |
| Hegn ledning eller tape | Hegnstråd |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Vægt | 3.03 kg |
| Trækstyrke | 90 kg |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Får, Geder, Andet |
Kampagne! Spar 300 kr. med rabatkoden: HEGN300
Vælg stort set frit fra vores hegnsortiment og spar 300 kr. på ordre over 3000 kr. inkl. moms med rabatkoden: HEGN300