Digi Doser General 5 er et meget solidt doseringssystem til tilsætning af tilsætningsstoffer til drikkevandet. Systemet er udstyret med en digital membranpumpe, der dispenserer den korrekte mængde tilsætningsstof i vandrøret på basis af impulser fra en vandmåler. Denne pumpe er blandt andet egnet til dosering at medicin, vitaminer, mineraler og tilsætningsstoffer, der er baseret på organiske syrer.
| Stykker | 1 |
| Doseringsforhold mindst | 0.1 % |
| Vandtryk minimum | 0.05 bar |
| Ø ind - ud (mm) | 40 mm |
| Injektioner pr. minut maksimalt | 120 |
| At bruge til | Syrer, Vitaminer |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| CC pr. Slag | 20 |
| Vandmåler: flowhastighed minimum | 100 L/t |
| Vandtryk maksimalt | 5 bar |
| Puls pr. Liter | 48 |
| Doseringsforhold maksimalt | 3 % |
| Pumpe: maksimalt strømningshastighed for drikkevand | 5000 L/t |
| Pumpe: drikkevandsgennemstrømningshastighed minimal | 10 L/t |
| Vandmåler: flowhastighed maksimalt | 10000 L/t |
| Pumpekapacitet maksimalt | 150 L/t |
Digi Doser General 5 er et meget solidt doseringssystem til tilsætning af tilsætningsstoffer til drikkevandet. Systemet er udstyret med en digital membranpumpe, der dispenserer den korrekte mængde tilsætningsstof i vandrøret på basis af impulser fra en vandmåler. Denne pumpe er blandt andet egnet til dosering at medicin, vitaminer, mineraler og tilsætningsstoffer, der er baseret på organiske syrer.
| Stykker | 1 |
| Doseringsforhold mindst | 0.1 % |
| Vandtryk minimum | 0.05 bar |
| Ø ind - ud (mm) | 40 mm |
| Injektioner pr. minut maksimalt | 120 |
| At bruge til | Syrer, Vitaminer |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| CC pr. Slag | 20 |
| Vandmåler: flowhastighed minimum | 100 L/t |
| Vandtryk maksimalt | 5 bar |
| Puls pr. Liter | 48 |
| Doseringsforhold maksimalt | 3 % |
| Pumpe: maksimalt strømningshastighed for drikkevand | 5000 L/t |
| Pumpe: drikkevandsgennemstrømningshastighed minimal | 10 L/t |
| Vandmåler: flowhastighed maksimalt | 10000 L/t |
| Pumpekapacitet maksimalt | 150 L/t |

Gevindtape
1009978

T-stykke 90°, 40 x 1/2" x 40
8800244

Digi Doser forsyning pvc, 5 m³/h
8800263

Digi Doser afløb, pvc, 5 m³/h
8800268

Manometer m. glycerin, 6 bar
8804006

Vandmåler 1 1/4", 5 m³/t
8804515

Tørkøringsbeskyttelse, General, 1/2" 12x18
8804576

Injektor General, 3 bar, 1/2" 13 x 16
8804581

Pumpehoved T, Digi Doser General
8804586

Slangefittingsæt Digi Doser General, 3/4" 12 x 18 / 13 x 16
8804593

Trykslange Digi Doser, 2 m 13 x 16
8804598

Sikring 1 A
8804599