Et LED-armatur er et hus til en LED-lampe, som er konstrueret til at give den bedst mulige belysning til forskellige anvendelsesformål.
Vi leverer som standard denne enhed med en 7,5 watt LED-lampe og monteringsmateriale.
Armaturet er ikke ammoniakresistent, brug af dette produkt på sådanne steder vil forkorte dets levetid
Tekniske egenskaber:Plastikarmatur + monteringsklips
Specifikationer:| Maksimal arbejdstid | 50000 time |
| CE godkendt | Ja |
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Energiklasse | D |
| Lysudbytte | 1100 lm |
| Farlig vare | Ja |
| Højde | 7.2 cm |
| Bredde | 8.6 cm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Type lampe | LED |
| Lys farve | Kold hvid |
| Spænding | 230 V |
| Kontakt | Ingen |
| Længde | 60 cm |
| Belysningstype | Lysarmatur |
| Stykker | 1 |
| Materiale | Plast |
| Standarder og certificeringer | IP65, IK08 |
| Lampeanvendelse | Kantine, Hus, Inde |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 80-89% |
| Strøm | 7.5 W |
| Energikilde | Almindelig strøm |
| Montering | G13 (T8/TL-D) |
Et LED-armatur er et hus til en LED-lampe, som er konstrueret til at give den bedst mulige belysning til forskellige anvendelsesformål.
Vi leverer som standard denne enhed med en 7,5 watt LED-lampe og monteringsmateriale.
Armaturet er ikke ammoniakresistent, brug af dette produkt på sådanne steder vil forkorte dets levetid
Tekniske egenskaber:Plastikarmatur + monteringsklips
Specifikationer:| Maksimal arbejdstid | 50000 time |
| CE godkendt | Ja |
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Energiklasse | D |
| Lysudbytte | 1100 lm |
| Farlig vare | Ja |
| Højde | 7.2 cm |
| Bredde | 8.6 cm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Type lampe | LED |
| Lys farve | Kold hvid |
| Spænding | 230 V |
| Kontakt | Ingen |
| Længde | 60 cm |
| Belysningstype | Lysarmatur |
| Stykker | 1 |
| Materiale | Plast |
| Standarder og certificeringer | IP65, IK08 |
| Lampeanvendelse | Kantine, Hus, Inde |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 80-89% |
| Strøm | 7.5 W |
| Energikilde | Almindelig strøm |
| Montering | G13 (T8/TL-D) |