LED-lys til belysning af stalde, ride- og sportshaller, industri- og lagerbygninger. Også velegnet til udendørs brug.
Fas i forskellige modeller.
Direkte eller nedhængende loftsinstallation med justerbare monteringsbeslag eller øjer
Øvrig relevant produktinformation:Med D-mærkning iht. DIN EN 60598-2-24, og derfor velegnet til områder med brandfare på grund af brændbart støv eller fibre (høoplag, foder, strøelse osv.)
| Maksimal arbejdstid | 100000 time |
| Farvetemperatur | 5700 K |
| Energiklasse | D |
| Lysudbytte | 36000 lm |
| Vægt | 16000 g |
| Farlig vare | Ja |
| Højde | 430 mm |
| Bredde | 298 mm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Type lampe | LED |
| Kan dæmpes | Ja |
| Lys farve | Køligt dagslys |
| Spænding | 230 V |
| Kontakt | Ingen |
| Længde | 580 mm |
| Belysningstype | Lampe |
| Stykker | 1 |
| Standarder og certificeringer | IP65 + EN 60598-2-24 |
| Lampeanvendelse | Inde, Udendørs, Stabil, Stabil med ammoniak |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 80-89% |
| Strøm | 300 W |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Energikilde | Almindelig strøm |
| Montering | Ikke udskiftelig |
| Farve | Sort |
LED-lys til belysning af stalde, ride- og sportshaller, industri- og lagerbygninger. Også velegnet til udendørs brug.
Fas i forskellige modeller.
Direkte eller nedhængende loftsinstallation med justerbare monteringsbeslag eller øjer
Øvrig relevant produktinformation:Med D-mærkning iht. DIN EN 60598-2-24, og derfor velegnet til områder med brandfare på grund af brændbart støv eller fibre (høoplag, foder, strøelse osv.)
| Maksimal arbejdstid | 100000 time |
| Farvetemperatur | 5700 K |
| Energiklasse | D |
| Lysudbytte | 36000 lm |
| Vægt | 16000 g |
| Farlig vare | Ja |
| Højde | 430 mm |
| Bredde | 298 mm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Type lampe | LED |
| Kan dæmpes | Ja |
| Lys farve | Køligt dagslys |
| Spænding | 230 V |
| Kontakt | Ingen |
| Længde | 580 mm |
| Belysningstype | Lampe |
| Stykker | 1 |
| Standarder og certificeringer | IP65 + EN 60598-2-24 |
| Lampeanvendelse | Inde, Udendørs, Stabil, Stabil med ammoniak |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 80-89% |
| Strøm | 300 W |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Energikilde | Almindelig strøm |
| Montering | Ikke udskiftelig |
| Farve | Sort |