Dette produkt er ikke længere tilgængeligt hos MS Schippers
Pistolvarmeren er et perfekt værktøj til opvarmning af KI-pistoler, før de anvendes til insemination. Derved kan den optøede sæd opretholde den rette temperatur, uden at du skal bekymre dig om et eventuelt fald i befrugtningsevnen.
Varmeren kan manuelt indstilles til den rette temperatur. Leveres inklusive powerbank.
Anbefales til kvægavleren med et større antal drægtige dyr pr. inseminationsrunde.
| Dybde | 7 cm |
| Længde | 47 cm |
| Stykker | 1 |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Vægt | 650 g |
| Farlig vare | Ja |
| Strøm | 10 W |
| Bredde | 16 cm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
Pistolvarmeren er et perfekt værktøj til opvarmning af KI-pistoler, før de anvendes til insemination. Derved kan den optøede sæd opretholde den rette temperatur, uden at du skal bekymre dig om et eventuelt fald i befrugtningsevnen.
Varmeren kan manuelt indstilles til den rette temperatur. Leveres inklusive powerbank.
Anbefales til kvægavleren med et større antal drægtige dyr pr. inseminationsrunde.
| Dybde | 7 cm |
| Længde | 47 cm |
| Stykker | 1 |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Vægt | 650 g |
| Farlig vare | Ja |
| Strøm | 10 W |
| Bredde | 16 cm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |