Maul-vægten er en professionel og kompakt præcisionsvægt til hurtig og nøjagtig vejning af mængder op til 5000 gram.
Maul-vægten leveres inklusive 2 stk. AAA-batterier.
Når vægten ikke er i brug, slukker den selv
Produkt dimensioner:Kabinet: Slagfast plast
| Vejeområde | 2 - 5000 g |
| Skala type | Præcision |
| Farlig vare | Ja |
| Gradueringer | 1 g |
| Højde | 30 mm |
| Bredde | 200 mm |
| Batterier der kræve | 2 pieces |
| Diameter | 150 mm |
| Kontakt | On/Off |
| Længde | 160 mm |
| Stykker | 1 |
| Maksimal vejekapacitet | 5 kg |
| Materiale | Plast |
| Genopladelig | Nej |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Energikilde | Batteri |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Type batteri | Micro (AAA) |
Maul-vægten er en professionel og kompakt præcisionsvægt til hurtig og nøjagtig vejning af mængder op til 5000 gram.
Maul-vægten leveres inklusive 2 stk. AAA-batterier.
Når vægten ikke er i brug, slukker den selv
Produkt dimensioner:Kabinet: Slagfast plast
| Vejeområde | 2 - 5000 g |
| Skala type | Præcision |
| Farlig vare | Ja |
| Gradueringer | 1 g |
| Højde | 30 mm |
| Bredde | 200 mm |
| Batterier der kræve | 2 pieces |
| Diameter | 150 mm |
| Kontakt | On/Off |
| Længde | 160 mm |
| Stykker | 1 |
| Maksimal vejekapacitet | 5 kg |
| Materiale | Plast |
| Genopladelig | Nej |
| Garanti | 1 år fra leveringsdatoen, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Energikilde | Batteri |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Type batteri | Micro (AAA) |