Dette produkt er ikke længere tilgængeligt hos MS Schippers
Showa nitril handskerne er perfekte til arbejde med kemiske stoffer. Takket være det ekstra tynde materiale føles handsken som et ekstra lag hud.
Fås i størrelserne XS til og med XXL.
| Længde | 30 cm |
| Vandafvisende | Vand: tæt |
| Stykker | 12 |
| Materiale | Gummi: Nitril |
| Standarder og certificeringer | EN ISO 374-1:2016/A, ISO 374-5:2016 |
| Tykkelse | 0.23 mm |
| Handsketype | Kemikaliebestandige handsker |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Beklædningstype | Handske |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Brug handske | Kemikalie |
| Coating handske | Nitril |
| Handskestørrelse | 8/M |
| Farve | Blå |
Showa nitril handskerne er perfekte til arbejde med kemiske stoffer. Takket være det ekstra tynde materiale føles handsken som et ekstra lag hud.
Fås i størrelserne XS til og med XXL.
| Længde | 30 cm |
| Vandafvisende | Vand: tæt |
| Stykker | 12 |
| Materiale | Gummi: Nitril |
| Standarder og certificeringer | EN ISO 374-1:2016/A, ISO 374-5:2016 |
| Tykkelse | 0.23 mm |
| Handsketype | Kemikaliebestandige handsker |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Beklædningstype | Handske |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Brug handske | Kemikalie |
| Coating handske | Nitril |
| Handskestørrelse | 8/M |
| Farve | Blå |