Showa nitril handskerne er perfekte til arbejde med kemiske stoffer. Takket være det ekstra tynde materiale føles handsken som et ekstra lag hud.
Fås i størrelserne XS til og med XXL.
| Længde | 30 cm |
| Vandafvisende | Vand: tæt |
| Stykker | 12 |
| Standarder og certificeringer | EN ISO 374-1:2016/A, ISO 374-5:2016, EN 388:2016 |
| Tykkelse | 0.23 mm |
| Handsketype | Kemikaliebestandige handsker |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Beklædningstype | Handske |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Brug handske | Kemikalie |
| Coating handske | Nitril |
| Handskestørrelse | 6/XS |
| Biologisk nedbrydeligt | Ja |
| Farve | Orange |
Showa nitril handskerne er perfekte til arbejde med kemiske stoffer. Takket være det ekstra tynde materiale føles handsken som et ekstra lag hud.
Fås i størrelserne XS til og med XXL.
| Længde | 30 cm |
| Vandafvisende | Vand: tæt |
| Stykker | 12 |
| Standarder og certificeringer | EN ISO 374-1:2016/A, ISO 374-5:2016, EN 388:2016 |
| Tykkelse | 0.23 mm |
| Handsketype | Kemikaliebestandige handsker |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Beklædningstype | Handske |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Brug handske | Kemikalie |
| Coating handske | Nitril |
| Handskestørrelse | 6/XS |
| Biologisk nedbrydeligt | Ja |
| Farve | Orange |