Granulat er et skridsikkert materiale, der kan anvendes på coatede og støbte gulve, så gulvoverfladen bliver mindre glat og giver et bedre greb for brugerne. Granulatet er ovntørret og renset for organiske stoffer.
Granulatet skal strøes henover den stadigt våde coating for at give en god hæfteevne. Der skal herefter placeres et toplag over granulatet for at sikre en slidstærk finish.
Udstrøes
Anvendelse:Forbrug: 1 - 2 kg/m²
| Overflade, der skal belægges | Hygiejneslice, Malkestald, Svinestald |
| Stykker | 1 |
| Overtrækslag | Anti slip |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Belægningstype | Gulvbelægning |
| Farlig vare | Ja |
| Kornstørrelse | 0,1 - 0,3 mm |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Geder |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Indhold | 25 kg |
Granulat er et skridsikkert materiale, der kan anvendes på coatede og støbte gulve, så gulvoverfladen bliver mindre glat og giver et bedre greb for brugerne. Granulatet er ovntørret og renset for organiske stoffer.
Granulatet skal strøes henover den stadigt våde coating for at give en god hæfteevne. Der skal herefter placeres et toplag over granulatet for at sikre en slidstærk finish.
Udstrøes
Anvendelse:Forbrug: 1 - 2 kg/m²
| Overflade, der skal belægges | Hygiejneslice, Malkestald, Svinestald |
| Stykker | 1 |
| Overtrækslag | Anti slip |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Belægningstype | Gulvbelægning |
| Farlig vare | Ja |
| Kornstørrelse | 0,1 - 0,3 mm |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Geder |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Indhold | 25 kg |