Granulat er et højpigmenteret grus, der anvendes til at skabe skridsikre og slidstærke gulvoverflader.
Granulatet giver overfladen en let til middel struktur, som skaber en skridsikker effekt. Det gør gulvet mindre glat og sikrer bedre greb for både mennesker og dyr, der færdes på det.
Drysning
Anvendelse:Forbrug: 1,5–2 kg/m²
| Overflade, der skal belægges | Centralgang |
| Stykker | 1 |
| Overtrækslag | Anti slip |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Belægningstype | Gulvbelægning |
| Model | RAL-7001 |
| Kornstørrelse | 0,3 - 0,8 mm |
| Dyregruppe | Svin |
| Indhold | 25 kg |
| Farve | Grå |
Granulat er et højpigmenteret grus, der anvendes til at skabe skridsikre og slidstærke gulvoverflader.
Granulatet giver overfladen en let til middel struktur, som skaber en skridsikker effekt. Det gør gulvet mindre glat og sikrer bedre greb for både mennesker og dyr, der færdes på det.
Drysning
Anvendelse:Forbrug: 1,5–2 kg/m²
| Overflade, der skal belægges | Centralgang |
| Stykker | 1 |
| Overtrækslag | Anti slip |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Belægningstype | Gulvbelægning |
| Model | RAL-7001 |
| Kornstørrelse | 0,3 - 0,8 mm |
| Dyregruppe | Svin |
| Indhold | 25 kg |
| Farve | Grå |