MS Floorcoat er en unik 2-komponent epoxy gulvcoating med en meget høj holdbarhed mod ammoniak, syre og de mest forekommende kemikalier indenfor det intensive kvægbrug.
Samtidig er produktet også meget godt mekanisk holdbart. Anvendeligt efter påføring af et lag MS-100 Primecoat-trans.
At bruge som slutlag eller som mellemlag, hvis man bruger et antislip materiale. Kun anvendes i kombination med B-komponent. Pakningsstørrelser: 1, 5 og 10 kg.
| Overflade, der skal belægges | Foderrum, Hygiejnesluse, Malkestald, Svinestald, Fjerkræ stald |
| Komponenter | A |
| CLP-lovgivningen | Denne vare er underlagt CLP-lovgivningen. Læs venligst sikkerhedsinstruktionerne før brug. |
| Overtrækslag | Gulvmaling |
| Farlig vare | Ja |
| Indhold | 8.4 kg |
| Stykker | 1 |
| Hårdhed | 83 (shore D) |
| Materiale | Epoxy |
| UN-nummer | UN3082-BIS |
| Brugstemperatur | 15 – 25 °C |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Belægningstype | Gulvbelægning |
| Opbevaringstemperatur | 10 – 25 °C |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Geder |
MS Floorcoat er en unik 2-komponent epoxy gulvcoating med en meget høj holdbarhed mod ammoniak, syre og de mest forekommende kemikalier indenfor det intensive kvægbrug.
Samtidig er produktet også meget godt mekanisk holdbart. Anvendeligt efter påføring af et lag MS-100 Primecoat-trans.
At bruge som slutlag eller som mellemlag, hvis man bruger et antislip materiale. Kun anvendes i kombination med B-komponent. Pakningsstørrelser: 1, 5 og 10 kg.
| Overflade, der skal belægges | Foderrum, Hygiejnesluse, Malkestald, Svinestald, Fjerkræ stald |
| Komponenter | A |
| CLP-lovgivningen | Denne vare er underlagt CLP-lovgivningen. Læs venligst sikkerhedsinstruktionerne før brug. |
| Overtrækslag | Gulvmaling |
| Farlig vare | Ja |
| Indhold | 8.4 kg |
| Stykker | 1 |
| Hårdhed | 83 (shore D) |
| Materiale | Epoxy |
| UN-nummer | UN3082-BIS |
| Brugstemperatur | 15 – 25 °C |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Belægningstype | Gulvbelægning |
| Opbevaringstemperatur | 10 – 25 °C |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Geder |