De MS Wallcoat er en unik 2-komponent epoxy vægcoating med en meget høj holdbarhed mod ammoniak, syre og de mest forekommende kemikalier indenfor det intensive kvægbrug.
Afhængig af underlaget, kan det anvendes i en 1 lags eller 2 lags opbygning. Vi adviserer at påføre 2 lag af 300 gram for et kvalitativt slutresultat.
Kun anvendes i kombination med B komponent. Pakningsstørrelser: 1, 5 og 10 kg.
| Overflade, der skal belægges | Foderrum, Hygiejnesluse, Malkestald, Svinestald, Fjerkræ stald |
| Komponenter | A |
| CLP-lovgivningen | Denne vare er underlagt CLP-lovgivningen. Læs venligst sikkerhedsinstruktionerne før brug. |
| Overtrækslag | Gulvmaling |
| Farlig vare | Ja |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Indhold | 4.2 kg |
| Stykker | 1 |
| Hårdhed | 84 (shore D) |
| Materiale | Epoxy |
| UN-nummer | UN3082-BIS |
| Brugstemperatur | 15 – 25 °C |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Belægningstype | Gulvbelægning |
| Opbevaringstemperatur | 10 – 25 °C |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Geder |
De MS Wallcoat er en unik 2-komponent epoxy vægcoating med en meget høj holdbarhed mod ammoniak, syre og de mest forekommende kemikalier indenfor det intensive kvægbrug.
Afhængig af underlaget, kan det anvendes i en 1 lags eller 2 lags opbygning. Vi adviserer at påføre 2 lag af 300 gram for et kvalitativt slutresultat.
Kun anvendes i kombination med B komponent. Pakningsstørrelser: 1, 5 og 10 kg.
| Overflade, der skal belægges | Foderrum, Hygiejnesluse, Malkestald, Svinestald, Fjerkræ stald |
| Komponenter | A |
| CLP-lovgivningen | Denne vare er underlagt CLP-lovgivningen. Læs venligst sikkerhedsinstruktionerne før brug. |
| Overtrækslag | Gulvmaling |
| Farlig vare | Ja |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Indhold | 4.2 kg |
| Stykker | 1 |
| Hårdhed | 84 (shore D) |
| Materiale | Epoxy |
| UN-nummer | UN3082-BIS |
| Brugstemperatur | 15 – 25 °C |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Belægningstype | Gulvbelægning |
| Opbevaringstemperatur | 10 – 25 °C |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Geder |