A-komponent af MS Gel Repair 5,5 kg-sættet. Kan kun anvendes i kombination med B-komponent af artikel serie 6309810.
MS Gel Repair er en gennemsigtig epoxygel, der består af to komponenter. Da det er en temmelig stiv gel, flyder den ind i revner og furer, men fortsætter med at hænge som en dråbe.
Anvendelse:
MS Gel Repair påføres i revner og furer, uanset hvor, der er brug for tætning. Til reparation eller tætning af uhygiejniske udvidelsesfuger i f.eks. fjerkræsstalde.
| Overflade, der skal belægges | Fjerkræ stald |
| Stykker | 1 |
| CLP-lovgivningen | Denne vare er underlagt CLP-lovgivningen. Læs venligst sikkerhedsinstruktionerne før brug. |
| Materiale | Epoxy |
| Brugstemperatur | 10 – 30 °C |
| Overtrækslag | Reparere |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Belægningstype | Gulvbelægning |
| Farlig vare | Ja |
| Opbevaringstemperatur | 10 – 25 °C |
| Dyregruppe | Fjerkræ |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Komponenter | A |
| UN-nummer | UN3082-BIS |
| Indhold | 3.73 kg |
A-komponent af MS Gel Repair 5,5 kg-sættet. Kan kun anvendes i kombination med B-komponent af artikel serie 6309810.
MS Gel Repair er en gennemsigtig epoxygel, der består af to komponenter. Da det er en temmelig stiv gel, flyder den ind i revner og furer, men fortsætter med at hænge som en dråbe.
Anvendelse:
MS Gel Repair påføres i revner og furer, uanset hvor, der er brug for tætning. Til reparation eller tætning af uhygiejniske udvidelsesfuger i f.eks. fjerkræsstalde.
| Overflade, der skal belægges | Fjerkræ stald |
| Stykker | 1 |
| CLP-lovgivningen | Denne vare er underlagt CLP-lovgivningen. Læs venligst sikkerhedsinstruktionerne før brug. |
| Materiale | Epoxy |
| Brugstemperatur | 10 – 30 °C |
| Overtrækslag | Reparere |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Belægningstype | Gulvbelægning |
| Farlig vare | Ja |
| Opbevaringstemperatur | 10 – 25 °C |
| Dyregruppe | Fjerkræ |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Komponenter | A |
| UN-nummer | UN3082-BIS |
| Indhold | 3.73 kg |