Max level filler er en slags fortykningsmiddel, der tilsættes harpiksen (A-komponent) og hærderen (B-komponent) i MS Broilercoating Profi.
Dette gør belægningen tykkere og dermed mere robust, så der kan opretholdes en højde på 1 mm. Råmaterialet i max level fyldstof er meget fint sand.
Holdes tør og opbevares i en godt lukket emballage
Materiale egenskaber:Blanding af meget fint sigtet og ildtørret granulat kombineret med kvartsmel
| Længde | 50 cm |
| Overflade, der skal belægges | Fjerkræ stald |
| Stykker | 1 |
| Komponenter | C |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Belægningstype | Gulvbelægning |
| Højde | 12 cm |
| Bredde | 30 cm |
| Dyregruppe | Fjerkræ |
| Indhold | 25 kg |
Max level filler er en slags fortykningsmiddel, der tilsættes harpiksen (A-komponent) og hærderen (B-komponent) i MS Broilercoating Profi.
Dette gør belægningen tykkere og dermed mere robust, så der kan opretholdes en højde på 1 mm. Råmaterialet i max level fyldstof er meget fint sand.
Holdes tør og opbevares i en godt lukket emballage
Materiale egenskaber:Blanding af meget fint sigtet og ildtørret granulat kombineret med kvartsmel
| Længde | 50 cm |
| Overflade, der skal belægges | Fjerkræ stald |
| Stykker | 1 |
| Komponenter | C |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Belægningstype | Gulvbelægning |
| Højde | 12 cm |
| Bredde | 30 cm |
| Dyregruppe | Fjerkræ |
| Indhold | 25 kg |