LED-spot til udendørs brug indeholder den nyeste LED-teknologi, der giver høj effektivitet i et kompakt design. Sammenlignet med konventionelle spots kan der opnås store omkostningsbesparelser. Samtidig får man glæde af de mange fordele ved LED-belysning.
Fås med eller uden bevægelsessensor.
| Dybde | 71 mm |
| Maksimal arbejdstid | 30000 time |
| Farvetemperatur | 6000 K |
| Energiklasse | G |
| Lysudbytte | 4000 lm |
| Farlig vare | Ja |
| Højde | 238 mm |
| Bredde | 230 mm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Type lampe | LED |
| Lys farve | Kold hvid |
| Spænding | 230 V |
| Kontakt | Ingen |
| Belysningstype | Lampe |
| Stykker | 1 |
| Materiale | Aluminium |
| Standarder og certificeringer | IP44 |
| Lampeanvendelse | Udendørs |
| Garanti | 2 års |
| Model | Med bevægelsessensor |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 70-79% |
| Strøm | 50 W |
| Energikilde | Lysnettet |
| Montering | Ikke udskiftelig |
LED-spot til udendørs brug indeholder den nyeste LED-teknologi, der giver høj effektivitet i et kompakt design. Sammenlignet med konventionelle spots kan der opnås store omkostningsbesparelser. Samtidig får man glæde af de mange fordele ved LED-belysning.
Fås med eller uden bevægelsessensor.
| Dybde | 71 mm |
| Maksimal arbejdstid | 30000 time |
| Farvetemperatur | 6000 K |
| Energiklasse | G |
| Lysudbytte | 4000 lm |
| Farlig vare | Ja |
| Højde | 238 mm |
| Bredde | 230 mm |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Type lampe | LED |
| Lys farve | Kold hvid |
| Spænding | 230 V |
| Kontakt | Ingen |
| Belysningstype | Lampe |
| Stykker | 1 |
| Materiale | Aluminium |
| Standarder og certificeringer | IP44 |
| Lampeanvendelse | Udendørs |
| Garanti | 2 års |
| Model | Med bevægelsessensor |
| Farvegengivelsesindeks (CRI) | 70-79% |
| Strøm | 50 W |
| Energikilde | Lysnettet |
| Montering | Ikke udskiftelig |