Dolfing Overall Ugie er et vandtæt overtrækssæt af PVC Overall´en er forsynet med en hætte.
Kan fås i forskellige størrelser.
EN343: Materialet og sømmene skal kunne modstå en vandsøjle på mindst 80 cm
| Størrrelse | S |
| Beklædningstype | Samlet |
| Farlig vare | Ja |
| Hættetrøje | Ja |
| Vandafvisende | Vand: tæt |
| Stykker | 1 |
| Materiale | Plast: Polyester, Plast: PVC |
| Vaskeråd | 40°C |
| Standarder og certificeringer | EN 343, EN 14605 |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Kemikalie resistent | Ja |
| Lukning | Lynlås og knap |
| Tøjlængde | Lange ærmer og Bukser |
| Materialevægt | 305 g/m² |
| Overall type | Spray samlet |
| Farve | Blå |
Dolfing Overall Ugie er et vandtæt overtrækssæt af PVC Overall´en er forsynet med en hætte.
Kan fås i forskellige størrelser.
EN343: Materialet og sømmene skal kunne modstå en vandsøjle på mindst 80 cm
| Størrrelse | S |
| Beklædningstype | Samlet |
| Farlig vare | Ja |
| Hættetrøje | Ja |
| Vandafvisende | Vand: tæt |
| Stykker | 1 |
| Materiale | Plast: Polyester, Plast: PVC |
| Vaskeråd | 40°C |
| Standarder og certificeringer | EN 343, EN 14605 |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Kemikalie resistent | Ja |
| Lukning | Lynlås og knap |
| Tøjlængde | Lange ærmer og Bukser |
| Materialevægt | 305 g/m² |
| Overall type | Spray samlet |
| Farve | Blå |