Selvsugende dobbelt Socorex injektionssprøjte, som automatisk trækker injektionsvæsken fra medicinflasken op i sprøjten. Velegnet til samtidig injektion af to forskellige væsker
Socorex Ultra er 40 % lettere, kræver 30 % mindre kraft, og afstanden mellem håndtagene er 20 % kortere sammenlignet med standardmodellen fra Socorex.
Fås i forskellige størrelser, kapaciteter og doseringer.
| Stykker | 1 |
| Nåleforbindelse | Luer-Lock |
| Garanti | 1 år fra fakturadato, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Type nummer | 2810 |
| Model | Ultra |
| Dyregruppe | Fjerkræ |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Sprøjte type | Genanvendelige injektionssprøjter |
| Sprøjte kapacitet | 0,3 - 2 ml |
| Dosering pr. Tryk | 0,1 ml |
Selvsugende dobbelt Socorex injektionssprøjte, som automatisk trækker injektionsvæsken fra medicinflasken op i sprøjten. Velegnet til samtidig injektion af to forskellige væsker
Socorex Ultra er 40 % lettere, kræver 30 % mindre kraft, og afstanden mellem håndtagene er 20 % kortere sammenlignet med standardmodellen fra Socorex.
Fås i forskellige størrelser, kapaciteter og doseringer.
| Stykker | 1 |
| Nåleforbindelse | Luer-Lock |
| Garanti | 1 år fra fakturadato, der er ingen garanti på sliddele / tilfælde / ukorrekt brug / brudskader samt ved manglende vedligeholdelse |
| Type nummer | 2810 |
| Model | Ultra |
| Dyregruppe | Fjerkræ |
| Manuel | Læs altid brugsanvisningen før brug |
| Sprøjte type | Genanvendelige injektionssprøjter |
| Sprøjte kapacitet | 0,3 - 2 ml |
| Dosering pr. Tryk | 0,1 ml |