Kloakrenseslange til indvendig rensning af rør samt fjernelse af fedt, belægninger og andre organiske aflejringer i f.eks. kloakrør, vandrør og vådfoderrør.
Når kloakrensedysen sprøjter vandet bagud under tryk, fremføres dysen og slangen automatisk gennem røret.
Kloakrenseslangen er forsynet med en sikkerhedsmarkering 50 cm fra dysen, der advarer om, at enden af slangen nærmer sig røråbningen.
Tekniske egenskaber:Højtryksrensning
Materiale egenskaber:Materiale: Syntetisk gummi
Anvendelse:| Stykker | 1 |
| Forbindelse indgang | 1/4" Udvendig gevind |
| Materiale | Gummi |
| Forbindelse udgang | 1/4" Udvendig gevind |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Tryk | Højtryk |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Diameter | 10.8 mm |
| Længde | 40 m |
| Farve | Sort |
Kloakrenseslange til indvendig rensning af rør samt fjernelse af fedt, belægninger og andre organiske aflejringer i f.eks. kloakrør, vandrør og vådfoderrør.
Når kloakrensedysen sprøjter vandet bagud under tryk, fremføres dysen og slangen automatisk gennem røret.
Kloakrenseslangen er forsynet med en sikkerhedsmarkering 50 cm fra dysen, der advarer om, at enden af slangen nærmer sig røråbningen.
Tekniske egenskaber:Højtryksrensning
Materiale egenskaber:Materiale: Syntetisk gummi
Anvendelse:| Stykker | 1 |
| Forbindelse indgang | 1/4" Udvendig gevind |
| Materiale | Gummi |
| Forbindelse udgang | 1/4" Udvendig gevind |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Tryk | Højtryk |
| Dyregruppe | Kvæg, Svin, Fjerkræ, Får, Geder, Andet |
| Diameter | 10.8 mm |
| Længde | 40 m |
| Farve | Sort |