MS-drikkekarret til kvæg er et drikkekar til løsdrift, særligt udviklet til kvægets velfærd og komfort.
Drikketruget fås i forskellige størrelser.
| Dybde | 31.5 cm |
| Forbindelse indgang | 1" Udvendig gevind |
| Materiale skraldespand | Rustfri |
| Maksimal vandforsyning | 63 L/min |
| Bredde | 48 cm |
| Vandtrug type | Drikketrug |
| Stykker | 1 |
| Hurtig dræn | Ja |
| Materialer vandforsyning | Plast |
| Herunder vandforsyning | Ja |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Vandforsyning typen | Flyde |
| Placering | Væg |
| Dyregruppe | Kvæg |
| Længde | 150 cm |
| Antal vandingssteder | 3 |
| Dyrenes kapacitet | 15 |
| Farve | Grå |
| Vægt | 29 kg |
| Indhold | 100 L |
MS-drikkekarret til kvæg er et drikkekar til løsdrift, særligt udviklet til kvægets velfærd og komfort.
Drikketruget fås i forskellige størrelser.
| Dybde | 31.5 cm |
| Forbindelse indgang | 1" Udvendig gevind |
| Materiale skraldespand | Rustfri |
| Maksimal vandforsyning | 63 L/min |
| Bredde | 48 cm |
| Vandtrug type | Drikketrug |
| Stykker | 1 |
| Hurtig dræn | Ja |
| Materialer vandforsyning | Plast |
| Herunder vandforsyning | Ja |
| Garanti | Standard, i overensstemmelse med vores generelle service- og garantibetingelser, der er anført under overskriften "Kundeservice -> Klager & Returneringer" nederst på denne webside. |
| Vandforsyning typen | Flyde |
| Placering | Væg |
| Dyregruppe | Kvæg |
| Længde | 150 cm |
| Antal vandingssteder | 3 |
| Dyrenes kapacitet | 15 |
| Farve | Grå |
| Vægt | 29 kg |
| Indhold | 100 L |